Понеділок, 27.01.2020, 18:36
Вітаю Вас Зазирнувший | RSS


Добровеличківка - центр України
Неофіційний сайт Добровеличківки
Головна | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Розділи новин
Посміхнися
Це цікаво
Фільми ONLINE
Технології
Загальне
Прекрасне
Новини сайта
Тусовочки
Новини Доброї та району
Новини Кіровоградщини
Іграшки
Привітання
Сюди пишемо тільки привітання !
Смачненьке
Демотиваторы
Політика
Наше опитування
Як вам нове оформлення сайту?
Всього відповідей: 76
Міні-чат
Головна » 2009 » Вересень » 5 » Гіпноз
Гіпноз
15:42
Один із різновидів сну-стан гіпнозу. Багато тисячоліття гіпноз був незбагненним явищем і породжував люди забобони й неправдиві уявлення. Починаючи з часів давнину чаклун маги і жерці широко використовували різноманітні прийоми і кошти,викликали в деяких людей стан незвичайної зосередженості і отрешённости від навколишнього,заціпеніння,дремоты,молитовного екстазу тощо. п. Те,що людина не реагує і світло,і шум,і біль від опіків,порізів і уколів,а підпорядковується повністю волі того,хто приспав,просто вражала віруючих,здавалося їм дивом. Вважали,що заодно душа людини залишає свою тілесну оболонку і входить у безпосереднє спілкування з"духами"і"богами".

Жерці Давнього Єгипту викликали стан подібного"пророчого"сну в хлопчаків-підлітків,примушуючи їх пильно багато часу оцінювати начищену до блиску мідну лампу і погладжуючи тим часом їх лоб рукою. Відомо багато інших прийомів і коштів-ритмічні монотонні звуки своєрідних музичних інструментів,дим палінь,які у своєму складі дурманні,наркотичні речовини,багаторазове повторення заклинань та молитви. Священнослужителі застосовували усю цю техніку гіпнозу,попри своє невміння і щоб зрозуміти справжню його природу. На проти,вони всіляко огортали свої дії потоком таємничості,надавали їм надприродний сенс,прагнучи підтримати цим віру в існування богів,віру у те,що лише їм,служителям релігії,відкритий дар"чудодеяния",дар закликати добрих і виганяти"позбутися лютих духів",споглядати"бачення",передбачити будощее,впізнавати минуле існує і здійснювати"чудові зцілення".

У другій половині 18 століття всю Європу прошуміла слава про віденському лікарі Франце Антона Месмере,відкрило спосіб зціляти хвороби з допомогою нової"чудодійною"сили,що він назвав"магнетичним флюїдом". Спеціально призначена комісія вчених відкинула існування"флюїду"і заявила затвердження Месмера ненауковими. Але це тільки підігріло запал численних любителів"чудес"сенсацій. Всюди стали роз'їжджати мандрівні"магнетизёры",дивуючи публіку незвичайними явищами,що відбувалися ніби з допомогою властивою їм сили"особистого магнетизму". "Замагнетизированные"було неможливо з власної волі бачити очима,вклякали в неприродних позах,не чули постріли з пістолета,що пролунав біля їх вуха,й те водночас слухняно виконували накази"магнетизёров".

Тільки 1843 року,коли у світ книжка англійського хірурга Джемса Брэда"Нейрогипнология",ці"дива"вперше одержали наукове пояснення. Бред незаперечно довів,що чимало,начебто,незрозумілі явища,які"магнетизёры"викликають ніби з допомогою"чудодійною магнетичної сили",нічим іншим,як природний зовнішній прояв особливого нервового сну,названий ним гіпнозом(від грецького"гипнос"-сон).
Бред викликав гіпноз своїх піддослідних,пропонуючи їм,неотрываясь,вдивитися на лезо свого ланцета. З власного впливу,писав Бред,від рівня цього способу викликання гіпнозу нічим немає,употреблявшиеся вже тысячилетия тому служителями релігійних культів;як і діють нібито"магнетизирующие"паси месмеристов. Бред показав,що гіпноз може дати користь під час лікування хвороб.

Історія вивчення і лікувального застосування гіпнозу налічує багато імен лікарів та науковців,які побоялися туману містики,обману ит помилок,довго окутывавших гіпноз,й вони допомогли дослідженнями його на службу здоров'ю людей. Серед цих імен слід назвати наших співвітчизників физиолага У. Я. Данилевського,психіатра А. А. Токарского і психоневролога У. М. Бехтерєва;французьких дослідників та лікарів А. Льебо,І. Бернгейма,
Ж. -М. Шарко і П. Ріше;німецьких фізіологів У. Прейера,Р. Гейденгайна і багатьох інших.
Повна наукова пояснення гіпнозу дали на роботах І. П. Павлова та її послідовників.

І. П. Павлов назвав гіпноз неповним,частковим сном. Зазвичай людина,сплячий глибоким сном,не реагує на що навколишнє. Це відбувається внаслідок гальмування,що охопила мозок сплячого. Проте чи завжди сон буває так повним. Іноді сплячий,не сприймаючи більшості які лунають навколо неї шумів,
пробуджується від деяких,певних звуків,навіть якщо які й слабкі
Мати,заснувшая біля ліжка немовляти,негайно прокидається від ледве чутного звуку його голоси,але з реагує на що інше. У цій неповному сні гальмування охоплює не всю кору великих півкуль,який-то ділянку її залишається вільним. Павлов образно називав подібні ділянки"сторожовими"чи"черговими"пунктами. Нервові клітини"сторожового"пункту дуже чуйно відповідають тільки певні роздратування. Один із форм подібного часткового,неповного сну,у якому переважна маса клітин кори загальмована,а"сторожовий"пункт настроєна на щось звук голоси гіпнотизуючого,це і є гіпноз. "Черговий"пункт забезпечує раппорт,так називається до медицини то явище особливого контакту між загіпнотизованим і гипнотизирующим,яке колись здавалося незбагненним і дивовижним.

Такий бодрствующий пункт залишається під час гіпнозу ізольованим спільною для тлі сплячої кори великих півкуль мозку. Роздратування від звуку голоси гіпнотизуючого сприймається цим"сторожовим"пунктом,позбавленим взаємозв'язку з іншою,загальмованою корою і тому вільний від її контролюючого і конкуруючого впливу. У цьому активність вогнища порушення,"налаштованого"на голос лікаря,посилюється,що навіть пояснюється підвищення сили навіювання в гіпнозі. Саме тому всяке,чи навіть дуже тихо произнесённое слово гіпнотизуючого надає яскраве,сильне,незабутнє вплив на мозок загипнотизированного. Так пояснюються явища,здавалися колись цілком незбагненними. Візьмемо такий цікавий приклад. Людині,погружённому в гіпнотичний сон,дають гірке ліки,скажімо порошок хіни,і вселяють,що це цукор. І людині здається,що справді в нього в роті солодке. Внушая загіпнотизованому,що у теплої кімнаті,що він дуже холодно,можна викликати в нього дрож,звуження кровоносних судин тощо. буд.

Так само цікавий і той приклад. Загипнотизированный веде себе відповідно тому віку,що йому внушён. Так,наприклад,доросла людина,якому викликано,що він двох-чи трёхлетниу дитина,ходить кімнатою маленькими,нестійкими кроками,стосовно питань відповідає дитячим лепетанием:замість"автомобіль"каже"атомобиль",замість"конячка"-"лосадка"тощо. буд.
А молоді люди,котрим навіюють,що вони старі,ходять ніби грається з працею,спина їх згинається,мова нагадує старечу.
Цим властивістю гіпнозу підвищувати сприйнятливість людини до навіюваною йому образам,думкам,вчинкам,і навіть можливістю словом викликати глибокі измененеия у діяльності його організму з давніх часів користувалися священнослужителі,і навіть різноманітні знахарі і шарлатани підтвердження мнимих чудес. Жерці Давнього Єгипту переконували хлопчикам,які мають викликали гіпнотичний сон,що вони бачать богів і чують їхні голоси. Дитина повторював слова,внушённые йому в сні жерцями,а й народ сприймав їх як"волю богів",відкриту погружённому в сон хлопчику. То справді був зручний для жерців і правителів шлях на народ,навіювання йому тих думок та дій,які їм були вигідні. Особливо охоче з давніх часів вдавалися церковники до"чудесам зцілення". З століття то там,то тут народжувалася поголос про"святих"каменях та джерела,дарующих здоров'я,про"всесильних чудотворцах",избавляющих хворих від недуги помахом руки чи єдиним своїм словом,множилися легенди про цілющої сили"виявлених"ікон і мощів"святих".

Релігійний міф про"чудесних зціленнях"побудований на свідомому обмані віруючих. Окремі випадки дійсного лікування хворих бували,однак цьому немає ніякої"дива". Медицині відомо багато нервових захворювань,часом дуже важких і болісних(таких,наприклад,як істеричні паралічі,німота,глухота тощо. п. ),які найчастіше не піддаються дії ліків,але виліковуються навіюванням,цілющим словом лікаря. Іноді у випадках особливо допомагає лікувальне навіювання,произведённое хворому,погружённому в гіпнотичний сон. Від дії навіювання таких з онкозахворюваннями та відбувалися ті випадки одужання,що спостерігалися за часом у місцях релігійного паломництва,тим більше в місцях свідомо створюється багато зовні гипнотизирующих моментів(блиск свічок,неголосне монотонне спів,багаторазове повторення молитов тощо. п. ),а гіпнотичний стан дуже посилює вплив навіювання.

Наукове пояснення гіпнозу розкриває суть і стала інших"чудес". Так,наприклад,під час сеансу гіпнозу глядачів завжди вражала отрешённость загипнотизированного від навколишнього,його байдужість до найсильнішої болю,до опіків і ран,чому,як і заступництву"духів",давали старе час приписати чукчі те що,що до шаленства шаман пригорщами хапав пекучих вугілля з вогнища,не відчуваючи болю,анітрохи не змінюючись від імені?Віруючі індуси пояснюють дивовижну нечутливість болю,нестерпимому холоду і палючому спеку застиглого в"священному сні"йога спілкуванням його душі з божеством. А вчені бачать пояснення цих явищ у цьому,що у глибокому гіпнозі деякі ділянки кори мозку може бути загальмовані значно сильніші за,ніж у природному сні,і тоді людина не відчуває болю від опіку,хоча будь-яка біль,причинённая йому в час звичайного сну,негайно пробудила його. Але це не спростовує положення про близьку кревність сну й гіпнозу.

Найбільш головним доказом на користь вірності розробленого І. П. Павловим та її послідовниками ставлення до гіпнозі як "про різновиду сну служить тільки,що з виникнення обох цих станів необхідні по суті одні й самі умови,саме гипнотизирующе діє усе те,що сприяє формуванню та розвитку коркового гальмування. А,наприклад,щоб викликати в людини гіпнотичний сон,найкраще діяти слабкими чи поміркованими,але довго й одноманітно повторюваними подразниками,будуть це ритмічні руху,монотонні звуки,зосередження погляду,повторювані слова чи легені погладжувань шкіри. Це пояснення проливає світло те що,що крилося під маскою таємничості багато тисячоліття й продовжує де-де ховатися під нею і він. Тут і розгадка таємниці"магічного"бубна,неумолчный гуркіт якого супроводжував несамовиту танець шамана. Наука як назавжди розвіяла туман забобонів і помилок навколо гіпнозу,а й дав можливість використати його для людям.


Категорія: Загальне | Переглядів: 966 | Додав: Serogka
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Календар новин
«  Вересень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Пошук
Друзі сайту
Д-Величківка-Google

Перевод физических величин

MyRadio.com.ua - включи свою музикуkolomyya.eu.org

Настільний теніс - Добровеличківка

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright Molew&Gordus © 2020 |